ŠEŠELJ O GENOCIDU: Turci ga provodili nad Jermenima, Amerikanci nad Indijancima, Nemci nad Srbima, Britanci svuda...
TURKE treba podsetiti na njihov genocid nad Jermenima, kaže predsednik SRS dr Vojislav Šešelj.
Foto: EPA/Koča Sulejmanović
- Amerikanci su toliko genocida u istoriji sproveli, počevši od genocida nad Indijancima. Britanci svuda gde su svoje prste umešali širom sveta provodili su genocid - kazao je Šešelj za Informer TV.
Šešelj je podsetio i na genocid Nemaca nad Srbima.
Ističe da u Srbiji nema politike zataškavanja zločina.
- Ja sam prvi, čim sam saznao, rekao da je Ljubiša Beara bio glavni organizator i izvršilac na terenu zločina u Srebrenici - podsetio je Šešelj.
Preporučujemo
ŠEŠELj O POTEZU ĐILASA KOJI ĆE GA SKUPO KOŠTATI: Politički je sebi presudio
16. 04. 2024. u 00:40
ŠEŠELj OTKRIO NAJVEĆU TAJNU NATO OPOZICIJE: Očigledno je da se vodi borba za prevlast
12. 04. 2024. u 21:27
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)