SINIŠA MALI: Prosečna plata u decembru će biti 840 evra, veoma visoka stopa rasta BDP-a u Srbiji
MINISTAR finansija Siniša Mali gostovao je u emisiji Takovska 10. On je uporedio kolike su bile a kolike su sada plate u Srbiji.
Foto: Printskrin Instagram/mali_sinisa
- Stopa rasta u trećem kvartalu BDP-a je 3,5 odsto. Veoma visoka stopa rasta. Raste nam industrija, raste nam građevinarstvo, raste na uslužna delatonost. Zašto je ovo bitno da napomenem. Kriza je nikada veća, veliki broj zemalja EU je u recesiji. Jedna Srbija i dalje raste. Kada je u pitanju životni standard građana Srbije mi od naše strategije ne odustajemo. To je povećanje plata povećanje penzija, minimalnih zarada i puna zaposlenosti. Već u decembru prosečna plata u Srbiji biće 840 evra, a poređenja radi pre 10 godina bila je 329 evra. Ide nam povećanje od 10 odsto dodatno na to od januara. Penzije od janura biće povećanje 14,8 odsto, prosečna penzija biće 390 evra, a pre 10 godina bila je 204 evra. I minialalna zarada koja nam raste rekordnih 17,8 odsto od naredne godine. - istakao je ministar.
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
VIDITE SNIMAK - ŠUTIRAJU GA: Vujadin Savić napadnut u Beogradu - usred tržnog centra (VIDEO)
BIVŠI fudbaler Crvene zvezde navodno je napadnut u jednom tržnom centru u Beogradu.
18. 12. 2025. u 22:08
Komentari (40)