BRISEL NIKADA NIJE OVAKO UDARIO NA PRIŠTINU: Pravi bes EU prema Aljbinu Kurtiju

Novosti online

21. 11. 2022. u 20:39

NOVINAR Volstrit džornala, Lorens Norman, objavio je post na svom Fejsbuk profilu nakon oštrih ukora koje je Evropska unija dala Kosovu preko njenog šefa Žozepa Borelja.

БРИСЕЛ НИКАДА НИЈЕ ОВАКО УДАРИО НА ПРИШТИНУ: Прави бес ЕУ према Аљбину Куртију

Foto: Printscreen/ec.europa.eu

- Posle godina koje su usledile nakon dijaloga, nikada nisam video da Brisel tako oštro kritikuje (tzv.) Kosovo. To je bez presedana. To verovatno odražava pravi bes prema Aljbinu Kurtiju. Bilo je dosta evropskog nezadovoljstva načinom na koji se američka politika bavila ovim pitanjem pod Trampovom administracijom, ali istina je da su stvari još gore - napisao je Norman na Tviteru.

Visoki predstavnik za spoljnu politiku EU Žozep Borelj izjavio je u Briselu da posle mnogo sati razgovora Beograd i Priština danas nisu došli do dogovora. Najavio je da će informisati kolege u EU i međunarodne partnere o ponašanju strana u razgovorima i nedostatku poštovanja međunarodnih pravnih obaveza, što se, napominje, posebno odnosi na Prištinu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

BRISEL ODMAH KRENUO SA UCENAMA: Mađaru stiglo 27 zadataka od EU