"HAPŠENJE JE U REDU, ALI DA ME UĆUTKAJU NEĆE" Vučić o napadima iz Hrvatske - Oni su celu akciju osmislili, mislili su da mogu da me uplaše
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić posetio je danas Šabac, gde je prisustvovao spajanju mosta preko Save (deonica 2), u okviru projekta izgradnje auto-puta Ruma-Šabac i brze saobraćajnice Šabac-Loznica.
Foto: V. M.
Predsednik je između ostalog govorio i o napadima koji već danima stižu iz Hrvatske i skandaloznim pozivima na njegovo hapšenje.
– Što se toga tiče, ja sam se ponudio bio dobrovoljno sam da uđem, šta je bio problem? Mogu da vas pitam, šta mislite zašto su sramne priče iz Petrinje puštali u javnost? Mislili su da će da me uplaše, da ne idemo u Jasenovac. Zamislite šta bi bilo u EU da mi izmislimo za Plenkovića da je ovde tukao zarobljenike. Oni su celu akciju osmislili, misleći da će moći da proizvedu efekat kod mene da me uplaše i da ne tražim odlazak u Jasenovac – rekao je predsednik.
Podvukao je da njegov posao nije da se dodvorava nikome.
– U Hrvatskoj mi je važan Jasenovac, Jadovno, Smiljane, kad su Teslu proglasili za Hrvata iako nikakve veze nema. Da ne pričam o tome šta su sa porodicom Tesla uradili. Što se mene tiče, hapšenje je ok, ali da me ućutkaju neće i kad govorim o antinacističkom opredeljenju Srbije, branićemo ga i štititi po svaku cenu. Mnogo stotina hiljada Srba je izginulo od nacizma i fašizma, i nemačkog i italijanskog, ali pre svega ustaškog. Od toga neću da odustanem, ako je hapšenje deo toga, ja takođe nemam nikakav problem, tradicija bi se nastavila porodična Vučića, što bi moja generacija bila izuzeta. Kad su ono što je otac gradio spalili, oca mu ubili, hapšenje mu dođe kao da uzmete sladoled pa šetate negde, ništa posebno – rekao je Vučić.
O kampanji u hrvatskim medijima
– Što se tiče hrvatske kampanje, svaki dan je. Ja ih razumem i neće to prestati. Ne traje to 10 dana već godinu dana. Ja sam to govorio, ali to nikoga ne interesuje. Oni bi da se priča samo o Dubrovniku i Rovinju. Vučić ne priča o slanom moru, već o srpskim žrtvama i neće da dozvoli da nacistička zlodela prođu tako kao da se nikad nisu dogodila. U te lične kampanje mržnje, s tim nemam nikakav problem. Oni imaju kopi-pejst tekstove protiv mene. O njihovim sposobnostima neću da govorim, to je posao za hrvatske građane. Posle toliko godina sam tako „glup i tupav” uspeo da stignem Hrvate. Mene i dalje neće da zanima ni teritorijalno more, ni da li sunce ide uz malvaziju, zanimaće me žrtve srpskog naroda i da niko ne gazi po žrtvama, koje su stravične bile – istakao je Vučić.
- Mene neće nikad interesovati Rovinj, zanimaće me žrtve srpskog naroda - naglasio je Vučić.
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (20)