MNOGO JE TRUDA ULOŽENO Vučić: Danas se vide rezultati, istorijski najbolji odnosi sa Mađarskom
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da Srbija ima istorijski najbolje odnose sa Mađarskom, da su to komšijski i bratski odnosi i da nikada ne smemo da zaboravimo to koliko Mađarska brani interese Srbije.
Foto: Printskrin
On je u intervjuu za RT Vojvodine, na pitanje o narušenim srpsko-mađarskim odnosima u prvoj polovini dvehiljaditih godina, kao i da je to pitanje bilo internacionalizovano, rekao da je tada bilo 769 sukoba i svađa na međunacionalnoj osnovi, a danas je to manje od 11.
- Imamo najbolje komšijske i bratske odnose. Mađarski prijatelji kada niko ne sme da podigne ni ruku ni glas stanu uz Srbiju i mi nikad to ne smemo da im zaboravimo - istakao je Vučić.
On je rekao da je to veoma teško u atmosferi kada niko ništa lepo ne kaže o vama u Briselu, a Mađari se jave i smeju da srčano brane interese Srbije.
- Dužni smo im, zahvalnošću i srcem verujem da ćemo najbolje da im uzvratimo taj odnos i energiju koju su dali Srbiji - naveo je Vučić.
On je posebno zahvalio premijeru Viktoru Orbanu, kao i lideru SVM Ištvanu Pastoru koji je radio na pomirenju.
Mnogo je rada i truda uloženo, a danas se vide rezultati, kaže Vučić i dodaje da su se Srbija i Mađarska dogovorile i o međusobnom pomaganju ako nekome nešto zatreba, i da će Srbija to istog dana učiniti.
BONUS VIDEO: SASTANAK SNS: Vučić u Opovu
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (5)