INTERVJU Milan Stamatović, predsednik Zdrave Srbije: Srpska zemlja, nebo i vazduh se ne prodaju
SRPSKA zemlja, vazduh, voda, nebo, nisu na prodaju. Nikada i ni po koju cenu. Zdrava Srbija je država suverenih i slobodnih građana, matica koja štiti i brani interes Srba u regionu i dijaspori.
Milan Stamatović / Foto D. Karadarević
Ovo su, prema rečima predsednika Zdrave Srbije Milana Stamatovića, osnovne poruke sa kojima, u koaliciji sa Dosta je bilo i pokretom "Živim za Srbiju", na listi "Suverenisti", izlaze na izbore 3. aprila.
* Možete li biračima da obećate šta sigurno nikada nećete uraditi, a koji bi bio vaš prvi potez u slučaju da dođete na vlast na državnom nivou?
- Nikada nećemo priznati okupaciju Kosova i Metohije i zauvek ćemo, shodno Dejtonskom sporazumu, braniti samosvojnost Republike Srpske.
* Da li se u svemu slažete sa svojim koalicionim partnerima DjB i Živim za Srbiju, koji su vodili kampanju protiv vakcina i uvođenja kovid-mera?
- Mi smo za slobodu ličnog izbora svakog čoveka, pogotovo kada je o njegovom zdravlju reč. Simbol moje stranke, Zdrave Srbije, jeste cvet drena, a zdrava priroda koju nam je Bog podario, sigurno je efikasnija prevencija svake bolesti nego što je to nadrilekarstvo onih koji su u svojim laboratorijama, najpre smućkali virus korona, a onda i skupu vakcinu protiv njega!
* Kakav je vaš stav o krizi u Ukrajini i Kosovu i Metohiji, kao i evropskom putu Srbije?
- Ovo nije rat ruskog i ukrajinskog, dva nama bliska slovenska i pravoslavna naroda, već su tu umešani prsti NATO koji drži pod okupacijom i 17 odsto teritorije Srbije. Mi smo odlučno protiv uvođenja sankcija Rusiji, jer je Rusija glavni međunarodni garant opstanka Srpske, ali i KiM u okviru naše zemlje. Zato Srbija, da bi zaista postala vojno neutralna, mora odmah da dodeli diplomatski status Srpsko-ruskom centru u Nišu, pošto su američki okupatori, još poodavno, silom instalirali NATO bazu u Uroševcu. Mi smo evroskeptici, jer je Srbija jedini aspirant za ulazak u EU kojoj je, kao uslov za to, postavljeno odricanje od dela svoje teritorije.
Milan Stamatović / Foto N. J.
* Sa kim možete da uđete u eventualnu postizbornu koaliciju?
- Sa onima koji se bore za Srbiju od Horgoša i Dragaša i od Bora do Zlatibora, koji se zalažu za istinsku narodnu decentralizaciju, za subvencionisanje domaćih, a ne stranih, privrednika i poljoprivrednika, za Srbiju koja se ne stidi svoje hiljadugodišnje državotvorne tradicije. I sa onima koji se slažu s nama da Srbija, na međunarodnom planu, mora da se okrene dokazanim prijateljima, a da sa dokazanim neprijateljima sarađuje samo onoliko koliko je to u srpskom interesu.
PODRŠKA SAMO SLIČNIMA
* DA li biste, ako dođe do drugog kruga predsedničkih izbora, a u njega ne uđe vaš kandidat Branka Stamenković, podržali nekog drugog?
- Onaj kome bi bila potrebna naša podrška, trebalo bi to i da zatraži od nas. I da nas uveri da se zalaže za iste vrednosti kao i mi, Suverenisti.
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)