TO JE NEDOPUSTIVO: Petković osudio odnos Kurtija prema srpskim medijima
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković ocenio je danas da je nedopustiv diskriminatorski odnos premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija prema srpskim medijima na konferenciji za novinare u Prištini.
Foto: EPA
Petković je na Tviteru naveo da će ukazati na to specijalnom izaslaniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku i izaslaniku SAD za Zapadni Balkan Gabrijelu Eskobaru.
- Nedopustiv diskriminatorski odnos Aljbina Kurtija prema srpskim medijima na jučerašnjoj konferenciji u Prištini! Četiri medija koja izveštavaju na srpskom jeziku onemogućena su da rade svoj posao. Na ovo ću ukazati, između ostalog, u Beogradu Miroslavu Lajčaku i Gabrijelu Eskobaru - napisao je Petković na Tviteru.
Kosovo onlajn juče je objavilo da na konferenciji nakon sastanka Kurtija sa Eskobarom i Lajčakom, nije bilo mesta za medije na srpskom.
BONUS VIDEO - BIJU RAFALI, PSUJU NAM MAJKU SRPSKU: Potresna ispovest starice iz Rudara
Preporučujemo
OBMANE IZ PRIŠTINE: Petković otkrio šta se krije iza neosnovanih napada na Srbiju
01. 02. 2022. u 11:17
OTVORENA PRETNjA SRBIMA! Zastava terorista UČK okačena na ogradu crkve (FOTO)
31. 01. 2022. u 11:19
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)