KATANAC NA BIFE ZBOG SRPSKE VODE: Obračun parlamenta u Prištini sa našim proizvodima dobio bizaran epilog
U NAMERI da pokažu da im smeta sve srpsko, poslanici skupštine u Prištini ušli su u "obračun" i sa - bifeom u tamošnjem parlamentu. Posle zahteva jednog od albanskih poslanika da se ne služe pića proizvedena u centralnoj Srbiji, bife je zatvoren! Katanac je stavljen pod izgovorom da je reč o finansijskim problemima, ali je očigledno da su "presudili" srpski proizvodi, sokovi i voda, jer se alkoholna pića nisu ni služila.
Foto AP
Sve ovo proteklo je u medijskoj tišini u albanskim medijima na Kosovu. Na jednoj od nedavnih sednica kosovske skupštine, Iljir Krčelji, šef kabineta Glauka Konjufce, predsednika Skupštine Kosova, zatražio je od privatnika koji je upravljao bifeom (Albanca iz Makedonije) da "ne služi više proizvode iz Srbije ili će biti raskinut ugovor". Krčelji je još rekao da bifeom upravlja privatnik koji je potpisao ugovor sa skupštinom još pre 15 godina.
Pitanje pića u skupštinskom bifeu pokrenuo je i poslanik Alijanse za budućnost Kosova Bek Beriša, koji je i ranije zahtevao od predsednika parlamenta da se uklone srpski proizvodi iz zakonodavnog doma.
Početak lova na srpsku vodu i sokove u bifeu "poklopio" se sa najavama Prištine da se spremaju mere kako bi se smanjio uvoz iz centralne Srbije.
Inače, pre rasprave oko skupštinskog bifea, vlada privremenih prištinskih institucija uvela je antidamping mere od tri centa po kilogramu na uvoz životinjskog i živinskog koncentrata iz Srbije, kao i za građevinske proizvode, odnosno blokove i crepove proizvedene u centralnoj Srbiji. Istovremeno, najavljene su i mere protiv naših konditorskih proizvoda.
PRAVDALI SE "AGRESIVNOM KAMPANjOM"
Pre tri godine, podsetimo, Priština je organizovala veliki progon srpskih proizvoda, odlukom da se takse podignu na 100 odsto. Enver Hodžaj, zamenik tadašnjeg premijera privremenih institucija Ramuša Haradinaja, naveo je da je taj potez odgovor na "agresivnu kampanju protiv Kosova".
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)