LAJČAK: Krajnje vreme za pravi napredak u dijalogu
SPECIJALNI predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je večeras da je krajnje vreme za pravi napredak u tom dijalogu.
Foto AP
On je na "Tviteru" napisao da je danas u Briselu na odvojenim sastancima sa šefovima pregovaračkih timova Beograda i Prištine razgovarao o otvorenim pitanjima i napretku u dijalogu.
Dodao je da je strane u dijalogu obavestio o sastanku ministara spoljnih poslova EU i ponovio očekivanja država članica.
- Krajnje je vreme za pravi napredak - naveo je Lajčak.
U Briselu su danas održani razgovori na nivou glavnih pregovarača i eksperata Beograda i Prištine, ali nije došlo do zajedničkog sastanka dve delegacije.
BONUS VIDEO: KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P
Preporučujemo
ČEKA SE ODLUKA O ZAJEDNIČKOM SASTANKU: Delegacije Beograda i Prištine u zgradi EEAS
16. 11. 2021. u 19:04
NOVA RUNDA DIJALOGA: Delegacija Beograda sutra u Briselu sa Miroslavom Lajčkom
15. 11. 2021. u 21:38
BORELjOV IZASLANIK U BEOGRADU: Na stolu približavanje Srbije spoljnoj politici EU
16. 11. 2021. u 11:40
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (2)