MINISTAR VULIN: Nevažno je ko vlada Hrvatskom, svako ko je ubijao Srbe za njih je heroj
POTPUNO je nevažno da li Hrvatskom vlada SDP ili HDZ, kada je u pitanju odnos prema Srbima između hrvatskih partija nema razlike.
Foto: Z. Jovanović
Svako ko je ubijao Srbe, za njih je heroj i čak, ni pravosnažne presude hrvatskih sudova, nisu razlog da se ubice Srba ne unaprede i nagrade. Milanović je vratio činove i odlikovanja ustaši, osuđenom ubici srpskih civila, Branimiru Glavašu. Da li je to Hrvatska preko koje mi treba da uđemo u EU, da li su to vrednosti koje Srbija treba da usvoji kao svoje? - izjavio je ministar policije i predsednik Pokreta socijalista Aleksandar Vulin komentarišući potez hrvatskog predsednika Milanovića koji je Branimiru Glavašu, optuženom za ratne zločine nad Srbima, vratio odlikovanja i čin general-majora.
- Očekujem da potpredsednik Vlade Hrvatske, predstavnik Srba gospodin Milošević, bez bljutavih pozivanja na budućnost i ponižavajućih izjava u kojima moli umesto da zahteva, jasno osudi nagrađivanje ubice Srba. Ako je mogao da se izvinjava na slavlju proterivanja Srba u Kninu, neka sada zatraži izvinjenje predsednika Hrvatske i povlačenje odluke o nagrađivanju ustaše i ubice. Hrvatski ambasador bi morao da bude pozvan da nam objasni neobjašnjivo, zašto se nagrađuje dokazani ustaša i ubica - rekao je ministar i predsednik PS-a Vulin.
Preporučujemo
PLENKOVIĆ O MILANOVIĆU: Očigleno je besposlen "pa i s jarićima nešto radi"
30. 04. 2021. u 17:27
PLANIRALI ATENTAT NA VUČIĆA Vulin izneo u javnost sve detalje: "Bili su sposobni da to sprovedu u delo"
28. 05. 2021. u 11:30 >> 16:16
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)