Piksi: Bomba od huligana koji navijaju za Zvezdu
04. 03. 2012. u 21:02
Dragan Stojković tvrdi da zna ko je bacio kašikaru na njegovu kuću: To je bio bezumni akt
BOMBAŠKI napad na rodnu kuću Dragana Stojkovića Piksija u niškom prigradskom naselju Pasi poljana izvela je grupa navijača Crvene zvezde. Ovu tvrdnju proslavljeni fudbaler je izneo u intervjuu za japanski „Kjodo njuz“.
Bacanje „kašikare“ u dvorište doma „pete Zvezdine zvezde“ i aktuelnog trenera trenera Nagoje, jedna je od vodećih tema i u Japanu. Stojković je u razgovoru za „Kjodo njuz“ otvorio dušu i pojasnio svoje tvrdnje o nedavnom događaju u niškom predgrađu.
- Od policije u Srbiji sam čuo da je verovatnoća 99 posto da su to uradili huligani koji navijaju za Crvenu zvezdu - kazao je Piksi. - Prema informacijama kojima raspolažem, siguran sam da oni stoje iza toga. To je bio bezumni akt. Sada ćemo da vidimo šta će da uradi istraga.
A u rasvetljavanju ovog bombaškog napada koje se vodi u dva pravca paralelno, inspektori Policijske uprave u Nišu uveliko su istraživali mogući motiv tražeći ga upravo u sukobu navijača sa Piksijem 16. januara u Beogradu.
Stojković je tada sedeo sa prijateljima u „Red kafeu“ na „Marakani“, kada su mu prišla trojica mladića i bez okolišanja mu poručila da mu zabranjuju da sedi u tom lokalu i da mu je bolje da ode, što je on i učinio.
- Imao sam problem pre mesec dana, kada su došli za moj sto - ispričao je Stojković za „Kjodo njuz“. - Pio sam kafu sa prijateljem kada su došli i bili agresivni. Zahvaljujući mojoj smirenoj reakciji nije izbio incident, rekao sam im da nema problema. Nakon toga svi su čuli šta se dogodilo, bilo je teško to sakriti. Sada se spekuliše o tome da su uplašeni zbog sledećeg koraka koji su načinili. Biću svedok i reći ću šta se dogodilo.
Posle ove neprijatnosti, proslavljeni fudbaler je odlučio da stavi tačku na taj incident. Istakao je i da će uvek rado doći u Ljutice Bogdana, uz nadu da se ovakve neprijatnosti neće ponoviti.
Uspešni trener japanske Nagoje s puno gorčine rekao je i da se posle svega mnogi pitaju zašto Piksija više cene u inostranstvu nego u sopstvenoj zemlji Srbiji.
dule v. 23
04.03.2012. 21:26
Zato sto si uspe da za zivota postanes legenda.Ja sam navijac PARTIZANA i nikada necu voleti igrace zvezde dok sam ziv,mogu da postujem pojedine,a tebe i da postujem i da volim kao da si grobar.Ne samo zato sto si rodjen na 30 km od mene,vec zato sto si to zasluzio.Sada da se svuces i da izadjes na teren bio bi bolji od 70% reprezentativaca.E oni koji guraju te retarde po reprezentaciju i "rupu" te mrze.Kada miskovic dovodi igrace u partizan,sve je jasno,ne vole oni ni partizan ni rupu,vec pare.
@dule v. 23 - Ja jesam navijac Partizana ,i necu da ulazim u pricu sta se desavalo dok je on bio predsednik Zvezde,hocu samo da skinem kapu ovom coveku,takav se igrac ovde vise nece roditi....A ovi koji sad omalovazavaju trebali bi da se sete kolike je pare odbijao od Dinama i Hajduka ,za kaznu igrao u drugoj ligi sa Radnickim dok se nisu smilovali i pustili ga u Zvezdu....za sve to RESPECT....
Javi Miljku,nek pokrene postupak.Ipak se ovde radi o javnoj ličnosti,i zaslužnom građaninu.
Kada se javno budu objavili izvestaju o poslovanju Zvezde iz njegovog doba predsednikovanja , svima ce biti jasno o cemu se zapravo radi. Ono sto se gospodin uradio klubu bi u Severnoj Koreji bilo za streljanje. Sada je sebe pretvorio u zrtvu , a dobio je samo upozorenje da ostane tamo gde jeste i da ne posecuje mesto gde je sahranio klub.
@Dusan - @Dusan. Ti i takvi poput tebe sahranju Zvezdu !!! Koliko puta ste se potukli pred, na ili posle utakmice ? Koliko puta smo potrosli silne pare na kazne zbog vas koji "podrzavate" Zvezdu? Koliko puta za redom zavrsavamo sezone pred praznim trebinama, zbog vas koji je toliko "volite". E pa ja vassve skupa, sto tako "volite" Zvezdu, pozivam javno i molim da prestanete da je i "volite i podržavate" na takav nacin !!!
Komentari (23)