MILOŠ JOVANOVIĆ: Koalicija NADA u Skupštini sa oko pet odsto glasova
PREDSEDNIK DSS-a i jedan od čelnika kolicije Miloš Jovanović izjavio je večeras u izbornom štabu Koalicije, a na osnovu podataka kojima do sada raspolažu, da je NADA dobila oko pet odsto glasova i da će biti prisutna u parlamentu.
Foto: Printscreen
- Koalicija NADA je ispunila svoja dva osnovna cilja, a to je da ćemo biti prisutni u Narodnoj Skupštini Srbije, rezultat nam je oko pet odsto. Isto važi i za gradsku skupštinu Beograda.Treći cilj koji je bio najteži i najneizvesniji, skoro izvesno nije postignut. , po onome što nam javljaju naši ljudi gotovo izvesno neće biti drugog kruga“, rekao je Jovanović u prvom obraćanju novinarima nakon zatvaranja birališta.
Ocenio je da je bilo manjih nepravilnosti, ali ne takvih da bi mogli da uticu na rezultate izbora.
Dodao je da je kampanja bila mnogo manje prljava i politikantska nego obično, ali uz vrlo nizak nivo rasprave u debtama.
- Raduje me visoka izlaznost na izborima. Odgovornost za ovu zemlju imamo svi mi, i mi sa ove strane i građani i smatram da je izlazak na izbore dužnost - naglasio je Jovanović.
Čelnik dela Pokreta obnove Kraljevine Srbije, koalicionog partnera DSS-a, Vojislav Mihailović izrazio je zadovoljstvo što će „posle 77 godina u Skupštini imati ko da zastupa ideju povratka monarhije“.
On je dodao kako je rezultat koalicije na lokalnim izborima u Beogradu takođe oko pet procenata .
- Mislim da će nakon drugog kruga da se organizuje više stranaka koje će mnogo bolje voditi Beograd i da će Beograđani biti mnogo zadovoljniji - rekao je Mihailović.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)