DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA: Objavljeno 1.970 preporuka za 2019. godinu

Б. Ца

28. 10. 2020. u 00:21

NA VEBSAJTU Državne revizorske institucije objavljeno je 1.970 preporuka za 2019. godinu. Najviše preporuka odnose se na finansijske izveštaje - 1.221, zatim na revizije pravilnosti poslovanja - 420, dok je u revizijama svrsishodnosti poslovanja dato 229 preporuka a u kombinovanim revizijama finansijskih izveštaja i pravilnosti poslovanja - 100 preporuka.

ДРЖАВНА РЕВИЗОРСКА ИНСТИТУЦИЈА: Објављено 1.970 препорука за 2019. годину

Foto: Tanjug

Prema rečima predsednika Državne revizorske institucije i generalnog državnog revizora dr Duška Pejovića, od 1.970 preporuka, 971 je preporuka "prvog prioriteta" koje se moraju sprovesti u roku od 90 dana, 834 su "drugog prioriteta" koje se moraju sprovesti u roku do godinu dana i 165 preporuka "trećeg prioriteta" za čije je sprovođenje potrebno do tri godine.

Do sada je najveći procenat izvršenja u revizijama pravilnosti poslovanja - 83 odsto, a najmanji u revizijama svrsishodnosti poslovanja - 24 odsto. Najveći je procenat izvršenja preporuka prvog prioriteta, 81 procenat. Do kraja godine očekuje se značajno povećanje stepena izvršenja preporuka, naročito preporuka drugog prioriteta.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

DONČIĆ BAŠ VOLI ZVEZDU... Luka kupuje evropski klub, a cilj je samo jedan - da učestvuje u NBA Evropa!