MONAKO DOČEKUJE TRABZON: Da li bitka u kneževini dodatno komplikuje situaciju?
OVA dva tima imaju polovičan učinak za sada i slavili su protiv Crvene zvezde
FOTO: EPA
Fudbaleri Monaka dobrom partijom u domaćem šampionatu prethodnog vikenda napravili su lepu uvertiru za treće kolo Lige Evrope u kojem će u okviru grupe "H" dočekati Trabzon danas od 18.45 na stadionu ''Luj II'', a ova dva tima su poravnata na tabeli.
Monako je posle nešto sporijeg početka sezone sada već potpuno ušao u ritam. "Kneževi" su u grupi Lige Evrope na trećem mestu sa tri osvojena boda koliko ima i njihov večerašnji protivnik Trabzon, a oba tima su pobede ostvarili protiv Crvene zvezde dok su poraženi od lidera grupe Ferencvaroša.
Monako je od mađarskog predstavnika poražen pred svojim navijačima što mu je bio tek drugi poraz na domaćem terenu u poslednjih osam mečeva. Očekuje se odgovor "kneževa" protiv Trabzona jer Monako nije izgubio dve uzastopne utakmice u Kupu UEFA, sadašnjoj Ligi Evrope još od 1995. Stabilizovao je Monako formu i u francuskom šampionatu pošto je u seriji od četiri pobede, a prethodnog vikenda je savladan Nant sa 4:1 i sada su na petom mestu u šampionatu sa 17 osvojenih bodova, osam manje od vodećeg Pariz Sen Žermena.
Trabzon je takođe u veoma dobroj formi pošto je pobedio na četiri od poslednjih pet utakmica i to sa samo golom razlike, ali je tim sa obala Crnog mora morao često da se vraća iz rezultatskog minusa. Tako je u poslednja dva kola turskog šapionata Trabzon gubio sa 2:0 već posle devet minuta meča protiv Gazijantepa da bi ekipa trenera Abdulaha Avčija upela da dođe do preokreta i slavi sa 3:2.
Nedelju dana kasnije Kajzeri je imao minimalnu prednost, da bi Trabzon na manje od 15 minuta do kraja utakmice uspeo da postigne dva gola i osvoji nova tri boda. Trabzon međutim ne igra baš najbolje na gostovanjima u evropskim utakmicama pošto je na poslednjih šest mečeva poražen i pokušaće da to promeni protiv Monaka mada je težak zadatak u pitanju.
Trener Monaka Filip Klemen uglavnom ima na raspolaganju kompletan tim osim odsutnih Viljema Gubelsa i Rubena Agilara, a obojica bi trebalo da se vrate treninzima tokom ovog meseca. Slično je i u redovima Avčijeve ekipe koja će biti bez trojice igrača. Edin Višća se još uvek oporavlja posle loma ruke, dok se Serkan Asan i Dorukan Tokoz oporavljaju od povreda meniskusa.
Preporučujemo
PARTIZAN BI KAO ZVEZDA 2017. GODINE: "Parni valjak" u Nemačkoj merka prvi trijumf u Ligi konferencije
06. 10. 2022. u 08:01 >> 13:56
ZVEZDA MORA DA SE PROBUDI! Bodovi su neophodni za nastavak evropske priče
06. 10. 2022. u 15:06 >> 15:06
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
PLANETA U NEVERICI: Iranske fudbalerke koje su odbile da pevaju himnu - doživele ŠOKANTNU stvar
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke, pa je to čak dovelo i do toga da reaguje predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp, a onda i do jednog šok-obrta.
11. 03. 2026. u 19:25
SVET JE ZAPANjEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)
U najnovije vesti vezane za Rusiju - "uplela" se i Srbija.
11. 03. 2026. u 17:01 >> 17:43
Komentari (0)