ORGANIZATORI prosjačenja dece u Srbiji u poslednjih godinu i po dana nisu procesuirani, a pred prekršajnim sudovima našli su se samo pojedinačni slučajevi. Procesuirano je svega 1.135 za godinu i po dana, a svega šest slučajeva za takozvano prosjačenje u grupi, ukazao je Zaštitinik građana Zoran Pašalić.

Anja

01.09.2020. 20:36

Na koji broj telefona (da je dostupan 24h) možemo prijaviti decu koja prose? Kada bi kazne bile veće, možda onda ne bi toliko prosili. Pre neki dan kada sam se vraćala sa Ade, Romkinja je plakala i prosila, previjala se od bolova jer joj je ruka bila natečena. Jasno mi je da je namerno udarena u ruku, kako bi doživljaj prošnje bio efektivniji. Užas! Država sa pod hitno preduzme mere za ovakve stvari! Građani bi prijavljivali prosjake samo da imaju informaciju kome!

Alex

02.09.2020. 04:47

U Nisu svi vide i znaju te "makroe" koji koriste decu i nikom nista. Od policije do socijalnih (ne)radnika. (Juce su u centru prosile bukvalno bebe od 3-4 godine. Ljudi su se krstili i levom i desnom rukom. Strasno!). Zatvoriti te zlotvore na nekih 10+godina (bez mogucnosti pomilovanja), a decu uzeti i raditi zestoko na njihovom vaspitanju i mentalnom zdravlju jer su oni jadni zestoko ispranog mozga da osim prosjacenja, kradje i necasnog posla ne znaju i ne shvataju nista drugo. I apsolutno nikakav kontakt sa prethodnim okruzenjem dok se "ne izlece" od ulicnog zivota i navika. Tek onda imaju sansu za normalnu reintegraciju u drustvo.