RUDNIČKO-TAKOVSKI KRAJ: Jedan novi slučaj kovida-19
POTVRĐEN je još jedan novi slučaj zaraze kovidom-19 u Rudničko-takovskom kraju, prema zvanično pristiglim rezultatima svih testiranih u Gornjem Milanovcu.
Foto M. B.
Statistika epidemije u ovom kraju zvanično ima dve etape. U prvoj, od njenog početka u martu do smirivanja u maju, ukupno je obolelo 60 lica, od kojih su petoro preminuli, svi ostali su, po zvaničnim podacima, izlečeni.
U drugom „piku“ od polovine juna do danas, od kovida-19 obolelo je 115 lica, uz šest smrtnih ishoda, izlečeno je 70, jedno leči Klinički centar u Kragujevcu, osam milanovačka Opšta bolnica, ostalih 30 sa lakšom kliničkom slikom, i njihovi kontakti, su u kućnoj izolaciji.
- U Kovid ambulanti Doma zdravlja juče je pregledano 113 pacijenata, od kojih 11 prvi put, uzeto je deset nazofaringealnih briseva, urađeno 19 seroloških testova. Hospitalizovana je jedna osoba u milanovačku Opštu bolnicu – izjavio je dr Aleksandar Čivović, v. d. direktora Doma zdravlja u Gornjem Milanovcu.
Preporučujemo
ŠLjIVA ULAZI U FAZU CVETANjA: Evo koji rizik donosi najavljena obilna kiša
26. 03. 2026. u 15:04
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)