POJAS ŽIVOT ČUVA: Akcija Agencije za bezbednost saobraćaja u Kraljevu
U saradnji kraljevačkog Saveta za bezbednost saobraćaja i republičke Agencije za bezbednost saobraćaja, u gradu na Ibru sprovedena je preventivno-promotivna akcija „Na putu do nule – vežite se“.
G.Šljivić
Glavni cilj akcije je da se učesnicima u saobraćaju ukaže na značaj upotrebe sigurnosnog pojasa u vozilima, kao i da se upozore na teže posledice koje mogu nastati ukoliko sigurnosni pojas nije vezan prilikom eventualne saobraćajne nezgode. Kraljevčani su imali mogućnost da simulatorima isprobaju okolnosti čeonog sudara i prevrtanje vozila i tako na praktičnom primeru, i na bezbedan način, uvide značaj vezivanja sigurnosnog pojasa.
- Ovakvi simulatori imaju za cilj podizanje svesti o vezivanju sigurnosnog pojasa – rekao je Nikola Novaković, predstavnik Agencije za bezbednost saobraćaja. - Prošle godine je 86 odsto učesnika u sabraćaju u Srbiji koristilo sigurnosni pojas kada su u pitanju prednja sedišta, dok je svega 21 odsto njih vezivalo sigurnosni pojas na zadnjem sedištu vozila.
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)