IZLOŽBA U SMEDEREVSKOM ARHIVU: Predstavljena kultura i tradicija Belorusije
U Istorijskom arhivu u Smederevu otvorena je izložba "Suverena Belorusija" autora prof. dr Miroljuba Milinčića, profesora na Geografskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i predsednika ruskog geografskog društva.
Foto: Istorijski arhiv Smederevo
Izložbu je otvorio Njegova ekselencija ambasador Republike Belorusije u Srbiji, Sergej Malinovski.
Na izložbi je predstavljeno 25 fotografija koje prikazuju kulturu i tradicuju Belorusije.
Izložba se može pogledati do 20. januara 2025. godine.
Preporučujemo
UGAŠENA VATRA: Najveći požar koji je ikad zadesio Novi Pazar stavljen pod kontrolu
24. 01. 2026. u 11:32
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)