FABRIKA VODE U KIKINDI, I TOKOM PROBNOG RADA, ISPORUČUJE ZDRAVSTVENO ISPRAVNU TEČNOST, ALI... Više poverenja u eko-česme
IAKO je JP "Kikinda" od maja u probni rad pustila Fabriku koja prečišćava vodu sa izvorišta, pa je ona u gradskoj mreži, sada čista i pogodna za upotrebu, pojedinim meštanima i dalje su milije ovdašnje eko-česme.
Foto: R. Šegrt
Jer, mnogi Kikinđani ističu da se još nisu navikli na "novu vodu", jer je puna hlora i nema baš prijatan miris, a i ukus je neobičan...
I, upravo zato što neki ne žele da piju vodu iz vodovoda, već je kupuju ili na eko-česmama besplatno toče onu prečišćenu, iz lokalne samouprave saopštavaju da su pojedine česme u gradu i u nekim selima sanirane, te da je na njih instalirana nova oprema.
Kako je saoošteno iz kikindske Gradske uprave, ovdašnje eko-česme su sanirane i dezinfikovane, a provereni su i sistemi za prečišćavanje, pa normalno rade. Obavljena je zamena dotrajalih delova, kao i analiza vode na česmi u centru, kod pravoslavne crkve, i u Mikronaselju, odnosno kod Stočne pijace i u naselju Vincaid, te selima Novi Kozarci, Rusko Selo, Mokrin i Banatska Topola.
Inače, početkom septembra, iz Zavoda za javno zdravlje saopšteno je da su analize kvaliteta posle prerade u Fabrici vode pokazale da je ona sada zdravstveno bezbedna i da može da se pije bez straha od štetnih posledica po zdavlje.
Foto: R. Šegrt
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)