ISTORIJSKO ZLATO ZA PLIVAČKI KLUB PROLETER: Nikola Aćin osvojio zlato
NA Evropskom plivačkom prvenstvu u Beogradu, Nikola Aćin, plivač Proletera iz Zrenjanina, osvojio je zlato u štafeti 4 x 100 metara slobodnim stilom i ogromnim uspehom ispisao zlatnu stranicu plivanja u gradu na obalama Begeja.
PSS i PK Proleter
Boje Proletera iz Zrenjanina, osim njega, na Evropskom šampionatu branili su i Ognjen Kovačević i trener Milorad Radišić.
- Ispisana je nova i najuspešnija stranica istorije Plivačkog kluba Proleter koji je ponovo na vrhu Evrope posle bronzanih medalja Lenđera i Silađija 2009. godine na Evropskom prvenstvu u Istanbulu - poručio je Dragan Jocić, trener i sekretar kluba.
- Nikola Aćin je neposredno nakon istorijskog uspeha otišao u Ameriku, gde će odraditi poslednje pripreme pred Olimpijske igre u Parizu - dopunio je svog kolegu trener reprezentacije Milorad Radišić, uz napomenu da je u zlatnoj štafeti plivao još jedan Zrenjaninac, koji sada pliva za Plivački klub Novi Sad, Justin Cvetkov.
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)