NAGRADNA EKSKURZIJA ĐACIMA ISTRAŽIVAČIMA: Grad Kikinda talentovane učenike vodi na Kopaonik
Oko četrdesetak najuspešnijih polaznika Regionalnog centra za talente „Dušan Vasiljev“ iz Kikinde lokalna samouprava nagradiće besplatnom ekskurzijom na Kopaonik.
Foto: Grad Kikinda
Sa njima će putovati i njihovi mentori koji su zaslužni što su talentovani đaci postigli vrhunske rezultate na takmičenjima i smotri istraživačkih radova. Informacija o nagradnoj ekskurziji saopštena im je na prijemu u Gradskoj kući, gde su ih ugostili gradonačelnik Nikola Lukač, njegova zamenica Dijana Jakšić Kiurski i članica Gradskog veća za kulturu i obrazovanje Valentina Mickovski.
Podsećamo da su nedavno, na Smotri istraživačkih radova učenika srednjih škola, članovi komisija koje su ocenjivale radove đaka u finalu, a koje čine pretežno profesori beogradskog Elektro-tehničkog fakulteta, istakli su da su đaci iz Kikinde autori izvanrednih radova. Tako im se ukazuje mogućnost da učestvuju i na međunarodnim takmičenjima.
Foto: Grad Kikinda
- Polaznica našeg centra Milica Tomić, osvojila je prvu nagradu iz oblasti fizike, a Dorotea Borenović i Aleksandar Trajkovski treću nagradu iz matematike. Mentorka im je bila Marija Popović. Gimnazijalac Andrej Popović, koji je polaznik RCT Beograd 2, osvojio je treću nagradu iz fizike – saopštio je RCT „Dušan Vasiljev“.
Ovaj centar osnovan je 2016. a lokalna samouprava finansijski pomaže njegov rad.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)