ZA ZELENIJI LIMAN 4: Gradsko zelenilo u Novom Sadu počelo sadnju 114 stabala (FOTO)
NOVOSADSKO JKP "Gradsko zelenilo" počelo je sadnju 114 stabala na Limanu četiri.
FOTO: Gradsko zelenilo
U narednih nekoliko dana u bloku Narodnog fronta - Šekspirova - Bulevar Stefana Despota - Balzakova ulica biće posađeno 15 platana, šest, crvenolisnih šljiva, jjedna breza, devet koprivića, četirileske, dva hrasta, pet kerleuteria, dva liriodendrona, jedna smrča, 13 borova, pet sofora, sedam lipa, dva kuglasta jasena, 13 piramidalnih jasena, četiri bagrema, pet divljih trešnji i 20 sadnica graba.
FOTO: Gradsko zelenilo
Drveće se sadi u okviru projekta „Sanacija zelenila na teritoriji grada Novog Sada“ koji finansira Gradska uprava za zaštitu životne sredine. Nakon olujnih nepogoda prošlog leta, na inicijativu gradonačelnika Novog Sada oformljen je stručni tim sa zadatkom da sagleda stanje i proceni nastala oštećenja javnih zelenih površina i izradi Plan za njihovu rekonstrukciju.
Sadnja novog drveća biće nastavljena i narednih dana.
Preporučujemo
BEZ STRUJE SUTRA DEO PARAĆINA: Najavljeni radovi na niskonaponskoj mreži
07. 12. 2025. u 23:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)