BIRAČKI ODBORI POČELI BROJANJE GLASOVA: Nema zvaničnih podataka da je na biralištima u Leskovcu bilo većih problema
Prema dosadašnjim informacijama zvaničnih organa za sprovođenje današnjih izbora, oni su na području Jablaničkog okruga protekli bez većih problema.
foto: I.Mitić
Nadležni za praćenje toka izbora kažu da za sada nema saznanja da je na biralištima, u lokalnim samoupravama ovog okruga, bilo nepravilnosti koji mogu bitno da utiču na njihove rezultate.
Birački odbori su, posle zatvaranja birališta, počeli utvrđivanje rezultata glasanja. Birači u Leskovcu i pet opština Jablaničkog okruga su se, osim izbora za narodne poslanike Skupštine Srbije, izjašnjavali i o budućem odnosu snaga u lokalnim parlamentima.
Prvo će se brojati glasovi za Narodnu skupštinu Republike Srbije, a kada birački odbori završe taj posao, otvaraće glasačke kutije sa lokalnim listima i utvrditi rezulate današnjeg glasanja.
U Jablaničkom okrugu je pravo glasa imalo oko 178.000 građana, a prema poslednjim informacijama, od 18 časova, tu mogućnost u Leskovcu je iskoristilo 52 odsto, od 114.353 birača. U Vlasotincu je, dva sata pred zatvaranje birališta, glasalo 62,3 odsto građana sa pravom glasa, u Bojniku 62 procenta, Lebanu 64,3, Crnoj Travi nešto više od 60, a u Medveđi oko polovine ukupnog biračkog tela.
Preporučujemo
APSOLUTNA POBEDA: Lista "Srbija ne sme da stane" više od 90% u ovim mestima
17. 12. 2023. u 21:13
"REZULTATI ĆE BITI BOLjI NEGO ŠTO SU BILE PROCENE" Prva Vučićeva izjava posle izbora
17. 12. 2023. u 21:06
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)