PRIHVAĆENA ČETIRI PROJEKTA: Kraljevčanima od oportuniteta dodeljeno oko 13 miliona dinara
NA Konkursu Ministarstva pravde za dodelu sredstava prikupljenih od oportuniteta, odnosno po osnovu odlaganja krivičnog gonjenja, za ukupno četiri projekta u Kraljevu dodeljeno je oko 13 miliona dinara.
GU u Kraljevu
Najviše novca, 4,65 miliona dinara, ovom prilikom odobreno je OŠ „Đura Jakšić“ u Konarevu za realizaciju projekta „Investiciono održavanje fiskulturne sale“, dok je Gerontološki centar u Mataruškoj Banji za zamenu podnih obloga dobio 4,47 miliona.
Za tehničko opremanje kraljevačke Predškolske ustanove „Olga Jovičić Rita” opredeljeno je 2,27 miliona dinara, dok će Šumarska škola u Kraljevu za projekat „Nabavka zaštitne opreme, alata i mehanizacije za realizaciju praktičnih oblika nastave i takmičenja u šumarstvu” dobiti 1,46 miliona.
Ugovore o dodeli sredstava prikupljenih po osnovu odlaganja krivičnog gonjenja potpisnicima je, na prigodnoj svečanosti u Narodnoj skupštini, uručila Maja Popović, ministarka pravde.
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)