POVELJA MINISTRU MARTINOVIĆU: Vrnjčani predložili laureate opštinskih priznanja
Članovi Banjskog odbora predložili su da se Povelja, kao najviše opštinsko priznanje, ove godine dodeli Aleksandru Martinoviću, ministru za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
G.Šljivić
Istovremeno, Banjski odbor je lokalnom parlamentu na usvajanje uputio i predlog da se plakete sa zlatnim amblemom dodele docentu Vladimiru Jovanoviću, lekaru specijalisti neurohirurgije, Javnom vodoprivrednom preduzeću „Srbijavode“ i Andriji Jorgiću, predsedniku Šahovskog saveza Beograda, dok su za srebrne plakete predloženi Vatrogasno-spasilačko društvo Vrnjačke Banje, organizatori Međunarodnog sajma folklora „Dživdžan“, kao i vrnjačka rok scena.
Osim toga, za opštinsku novčanu nagradu od 30.000 dinara predloženi su protivgradni strelac Zoran Tošić, studentkinja Kristina Gočanin, kao i učenici Nevena Veselić, Nataša Stanković i Dimitrije Dmitrović.
Svim laureatima priznanja će biti uručena na Dan opštine Vrnjačka Banja, 14. jula, na Svečanoj sednici SO.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)