PRVI KORAK KA SARADNJI: Delegacija turske opštine Karataj posetila Kraljevo
BORAVEĆI minulih dana u Kraljevu, predstavnici turske opštine Karataj, iz grada Konje, Fuat Ozdžan i Mustafa Digili, zaduženi za spoljne poslove, predstavili su ovdašnjim čelnicima i privrednicima potencijale svoje opštine i napravili prvi korak ka uspostavljanju saradnje iz oblasti obrazovanja, sporta, turizma, privrede, kulture i zaštite životne sredine između dva grada.
GU u Kraljevu
- Pozvaćemo delegaciju Kraljeva da nas poseti kako bismo razmotrili buduću saradnju. Karataj ima mnogo investicija koje se ostvaruju kroz turizam i kulturno nasleđe i nadamo se da ćemo u bližoj budućnosti ostvariti zajedničke projekte i sa lokalnom samoupravom i sa kraljevačkim privatnim firmama – rekao je Fuat Ozdžan na sastanku sa gradonačelnikom Kraljeva dr Predragom Terzićem.
GU u Kraljevu
Prvi čovek grada na Ibru je istakao da je saradnja Turske i Srbije na visokom nivou, a da će opština Karataj i gradovi Konja i Kraljevo raditi na tome da se proširi na brojne oblasti.
- Možemo mnogo toga od njih da naučimo iz oblasti osnovnog i srednjoškolskog obrazovanja jer se njihova deca bave inovacijama, prave čak i robote, uče mnogo, ali uče i kako da znanje koje su stekli primene u praksi – rekao je Terzić. - Opština Karataj je mnogo toga uradila i u zaštiti životne sredine i po tome su lideri u Turskoj. Od samih početaka reciklaže uključeni su u taj proces, vrše selekciju otpada i trude se da izgradnjom velikog broja parkova i solarnih elektrana štite životnu sredinu. U toj oblasti sigurno ćemo pokušati da njihove metode primenimo i u Kraljevu.
GU u Kraljevu
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)