KUĆE NA SELU ZA 12 PORODICA: Vrščani dobili 13 miliona dinara na konkursu ministarstva
Na konkursu Ministarstva za brigu o selu čak 12 porodica sa teritorije Grada Vršca dobilo je novac za kupovinu seoskih domaćinstava.
foto J.J.Baljak.JPG
Reč je o bespovratnom podsticaju, u sveukupnom iznosu od 13 miliona dinara.
Kuće su kupljene u selima Uljma, Vlajkovac, Izbište, Ritiševo, Veliko Središte, Markovac, Gudurica i Mali Žam.
Pravo učešća na konkursu imali su bračni i vanbračni parovi, mladi poljoprivrednici i samohrani roditelji do 45 godina starosti.
Vrednost kuće sa okućnicom, koju su učesnici na konkursu sami pronalazili, nije mogla biti iznad 1,2 miliona dinara.
Preporučujemo
POLICIJU ZVALI ZBOG - IGRAČKE: Roditelji iz Vranja revoltirani reakcijom škole
24. 02. 2026. u 14:47
VIŠE OD 1.100 PREKRŠAJA: Efekti pojačane kontrole saobraćaja PU Jagodina
24. 02. 2026. u 14:45
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)