KORONA U GORNJEM MILANOVCU: Jedna osoba preminula, od 11 novozaraženih četvoro deca
KOVID zona Opšte bolnice u Gornjem Milanovcu, nažalost, izveštava o još jednom preminulom a nevakcinisanom pacijentu, godišta 1940, tokom minula 24 sata.
REŠENjE Panorama Gornjeg Milanovca, Foto Arhiva
U toj „crvenoj“ zoni, prema preseku od jutros, hospitalizovano je 19 pacijenata.
- Kod 15 je potvrđen virus korona, četvoro ima negativne rezultate testiranja. Tokom minula 24 sata, u našu bolnicu primljena je jedna osoba, sa simptomima koji ukazuju na virus korona, na kućno lečenje otpušten je jedan pacijent - izjavio je danas dr Predrag Šutić, v.d. direktora te bolnice
Dom zdravlja u Gornjem Milanovcu danas saopštava, da je najnoviji broj osoba, potvrđenih na taj virus, još 11, od kojih četvoro dece.
- U Kovid ambulanti Doma, juče (14. decembra) pregledana je 171 osoba, od kojih u Pedijatrijskoj kovid ambulanti 52 dece, nije bilo uputa na hospitalizaciju – izvestila je ta ustanova.
Od marta prošle godine, to jest od početka epidemije kovida-19 do danas, u Rudničko-takovskom kraju preminule su 194 osobe. U celom tom periodu, korona virusom ukupno ih je, prema dosadašnjim zvaničnim podacima, zaraženo 6.638. Od tog broja, samo od početka avgusta ove godine, obolelo je njih 2.895, od kojih 415 dece.
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)