UZ BLAGOSLOV PATRIJARHA PORFIRIJA: Mošti Svete Petke u Pazarskoj crkvi u Pirotu

В. Ћ.

12. 10. 2021. u 15:44

U PAZARSKOJ crkvi u Pirotu, uz blagoslov patrijarha srpskog Porfirija i vladike niškog Arsenija, 19. i 20. oktobra biće izložene mošti Svete Petke, koje se inače čuvaju u kapeli na Kalemegdanu.

УЗ БЛАГОСЛОВ ПАТРИЈАРХА ПОРФИРИЈА: Мошти Свете Петке у Пазарској цркви у Пироту

Foto: V.Ć.

Mošti će prethodno biti izložene u Nišu i Leskovcu, a posle Pirota i u Aleksincu. Detalji oko izlaganja u Pirotu biće poznati narednih dana. Očekuje se da dočeku moštiju u Pirotu prisustvuje veliki broj vernika, koji inače redovno dolaze u Pazarsku crkvu.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura