RADNA SUBOTA ZRENJANINSKIH OSNOVACA: Sakupljaju staru hartiju da kupe držače za bicikle
UČENICI zrenjaninske Osnovne škole „2. oktobar“ masovno su se odazvali akciji sakupljanja stare hartije, u okviru redovne radne subote.
Foto: B. G.
Za samo nekoliko časova u školskom dvorištu napunili su dva velika kontejnera sa skoro hiljadu kilograma sekundarnih sirovina.
- Akcija traje dva dana, učenici će i u nedelju 19. septembra ići od stana do stana u naselju Ruža Šulman i od kuća donositi staru hartiju, kartone - kaže direktorka škole Sanja Gerbeš, uz napomenu da će se novcem od prodaje prikupljene hartija, nabaviti novi gvozdeni držači za bicikle, na ulazu u školu.
- To je bila njihova želja i raduje što su odlučni i istrajni u želji da ostvare cilj - dodaje učiteljica Ženja Stankov, koja vodi četvrti razred.
Preporučujemo
NA SVET DOŠLI BLIZANCI I TROJKE: U porodilištu u Novom Sadu za dan rođeno 27 beba
17. 09. 2021. u 09:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (0)