PODRŠKA ZA KUPOVINU KUĆE NA SELU: Radosavljevići iz Varvarina će biti na svome
JELENA i Lazar Radosavljević iz Obreža, počeće uskoro da žive u selu Varvarin kod istoimene opštine zahvaljujući Ministarstvu za brigu o selu i podršci države kroz Program dodele bespovratnih sredstava za kupovinu seoske kuće sa okućnicom.
Foto: N. P.
I dok su u Varvarinu živeli u višečlanom domaćinstvu pod “tesnim” krovom, Radosavljevići će sada konačno moći da se osamostale i kako otkrivaju, prošire svoju,za sada tročlanu porodicu.
- Za nas je sve ovo veoma značajno, jer nas je puno u zajednici, u pitanju je velika porodica koja živi u Obrežu, a kako planiramo da pored sina imamo još dece, ovo nam je velika pomoć-kaže Lazar Radosavljević.
- Predstoji nam renoviranje novog doma, a potom i useljenje.
Radosavljevići su sa sinom nestrpljivi da se presele iz jednog u drugo selo. O životu u gradu, kažu, nisu razmišljali. Da ostvare svoj san, pomaže im i opština. Zamenica predsednika Skupštine opštine Jelena Vesić, koja je među potpisnicima ugovora s nadležnim Ministarstvom, podvlači da ceo program pomaže oživljavanju seoskih sredina.
- Veliku zahvalnost upućujemo Vladi i Ministarstvu na tome što su pokrenuli ovaj projekat koji je izuzetno značajan za mlade bračne parove koji ne mogu sami da se osamostale, a takođe je značajan i sa demografskog aspekta, jer sela sve više odumiru, tako da je dobro što se mladi bračni parovi naseljavaju i time potpomažu razvoj seoskih sredina-kaže Jelena Vesić.
A koliko je to tačno dobro, ukazuje,na žalost, statistika. Varvarin je samo od 1961.do popisa 2011.godine ostao bez blizu 8.500 stanovnika, a redovni odlasci na rad i život u inostranstvu nastavili su se i u poslednje dve decenije.Neke su procene da danas u Varvarinu živi tek nešto više od 17.000 duša.
DRŽAVA IZDVOJILA 500 MILIONA, ZA SADA DVA PARA U OKRUGU NA SELU
OVO je drugi par koji se odlučio da živi na selu u Rasinskom okrugu uz podršku države. Svoje ugovore sredinom aavgusta potpisali su Jana Čičarević i Dalibor Blagojević, koji se iz Beograda sele u Dublje kod Trstenika. Država je kroz Program dodele bespovratnih sredstava za kupovinu seoske kuće sa okućnicom izdvojila 500 miliona,odnosno 1,2 miliona dinara po jednoj kući.
Preporučujemo
RASTE BROJ NOVOZARAŽENIH: Korona u Rasinskom okrugu - zabeležena 32 nova slučaja
13. 08. 2021. u 15:12
OTKRIVENO 38 GROBOVA: Neverovatni rezultati arheoloških istraživanja kod Varvarina
03. 09. 2021. u 08:15
PRIJAVE ZA KUĆE NA SELU DO 1. NOVEMBRA Trenutno se razmatra o 250 zahteva
07. 09. 2021. u 21:31
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)