ISPRED ŠKOLE NAĐEN MEDICINSKI OTPAD: Puno bure plastičnih bočica od iskorišćenih preparata - Meštani u neverici
ZASADA nepoznate osobe, ostavile su ispred ulaza u Osnovnu školu "Sreten Mladenović Mika", pred početak nove školske godine, puno bure sa medicinskim otpadom.
Foto: J. Ć.
Kartonsko bure na kojem piše da se radi o opasnom farmaceutskom otpadu, puno je plastičnih bočica od iskorišćenih medicinskih preparata, a umesto poklopcem, pokriveno je samo šarenom tkaninom.
- Dva dana to stoji na ulazu u školu. Jasno piše da se radi o opasnom otpadu, ko ga je doneo ne znam, ali je jasno da ga je dovezao kolima i ostavio tu. Ne verujem da je otpad iz naše ambulante, pre će biti iz neke privatne zdravstvene ustanove. U svakom slučaju, to je nedopustivo, to je bruka i sramota za sve nas, za naše društvo. Čovek ostaje bez reči, da neko donese medicinski otpad i ostavi ga ispred škole i to baš sada kad će deca početi da dolaze na nastavu, to je potez koji zaslužuje svaku osudu – priča meštanin ovog kraja Velimir Đorđević.
Meštani su danas obavestili komunalno preduzeće o otrovnom otpadu i očekuje se da uskoro bude otklonjeno.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U NIŠU: Motociklista teško povređen (UZNEMIRUJUĆI FOTO)
30. 08. 2021. u 18:02
UGAŠEN POŽAR NA KVANATAŠKOJ PIJACI U NIŠU: Jednoj osobi pružena medicinska pomoć
28. 08. 2021. u 13:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)