EPIDEMIJA U RUDNIČKO - TAKOVSKOM KRAJU: Tokom vikenda, novozaražena još jedna osoba
JOŠ jedna osoba je, tokom minulog vikenda, potvrđeno korona virusom – potvrdio je Dom zdravlja u Gornjem Milanovcu.
Foto: M.Bošnjak
Po poslednjim podacima te medicinske ustanove, broj obolelih od kovida-19 u aktuelnom „piku“ epidemije, ovde je ukupno 3.389, od kojih je najviše njih izlečeno.
U Kovid ambulanti, u danima vikenda pregledane su 43 osobe, urađeno 35 antigenskih testova, uzeta dva nazofaringealna brisa., nije bilo uputa na hospitalizaciju.
Iz Kovid-dela Grudnog odeljenja Opšte bolnice u Gornjem Milanovcu, sada njene jedine postojeće „crvene“ zone, do ovog izveštavanja nema novih podataka. Po dosadašnjim informacijama, u njoj se trenutno leči petoro pacijenata.
Epidemiju kovid-19 u Rudničko-takovskom kraju, izveštajno pratimo u dve etape. U prvoj, od njenog početka u martu prošle godine, do smirivanja u maju, ukupno je obolelo 60 lica, od kojih su petoro preminuli, svi ostali su izlečeni. U drugoj etapi, računajući od polovine juna 2020. i u aktuelnom „piku“ pandemije, po zvaničnim podacima ukupno su zaražena 3.389 lica, uz nažalost 125 smrtnih žrtava.
Zaključno do juče (nedelja, 18. jula) u ovom kraju, bilo koju od četiri raspoložive vakcine (Sinofarm, Sputnjik V, Fajzer i Astra Zeneka) primilo je ukupno 15.640 za to zainteresovanih lica, dok je njih 14.952 revakcinisano.
Preporučujemo
NAGLI PORAST BROJA NOVOZARAŽENIH: Holandija ponovo preporučuje da ko može radi od kuće
14. 07. 2021. u 20:57
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)