LAJOVIĆ NASTAVIO SA LOŠIM REZULTATIMA: Australijanac bolji od srpskog tenisera u prvom kolu Rima

11. 05. 2021. u 11:49

SRPSKI teniser Dušan Lajović doživeo je poraz u prvom kolu Mastersa u Rimu od Australijanca Džona Milmana sa 6:3, 6:4.

ЛАЈОВИЋ НАСТАВИО СА ЛОШИМ РЕЗУЛТАТИМА: Аустралијанац бољи од српског тенисера у првом колу Рима

Duci (37. na ATP listi) je nastavio sa lošom formom - ovo mu je bio šest vezani neuspeh. Poslednju pobedu Lajović je ostvario 26. marta u Majamiju kada je trijumfovao protiv Ernesta Eskobeda.

Delovalo je da bi Srbin mogao u ovom meču da prekine loš niz rezultata. Prvi set je bio izjednačen do osmog gema kada je 42. teniser sveta napravio brejk i potom sigurnim servisom okončao prvi set.

Milman je bio taj koji je i u drugom delu meča prvi došao do brejka. Od tog momenta Lajović je podigrao nivo igre, u naredna dva servis gema Australijanca imao je po jednu brejk loptu, ali nije uspeo da se vrati u meč.

Na kraju je 31-godišnjak iz Brizbejna mirno priveo susret kraju i slavio posle jednog sata i 25 minuta igre.

Milmanov protivnik u drugom kolu biće pobednik meča Mateo Beretini - Nikoloz Basilašvili.