MAJAMI: Pobede Nine Stojanović i Đerea, poraz Olge Danilović

25. 03. 2021. u 08:07

SRPSKA teniserka Nina Stojanović plasirala se u drugo kolo turnira u Majamiju pošto je noćas pobedila 65. teniserku sveta Britanku Heder Votson posle dva seta, 6:4, 6:1.

МАЈАМИ: Победе Нине Стојановић и  Ђереа, пораз Олге Даниловић

Stojanović, 95. teniserka sveta, pobedila je posle sat i 37 minuta. Ona je pet puta oduzela servis britanskoj teniserki, koja je napravila jedan brejk.

Stojanović će u drugom kolu igrati protiv Ruskinje Julije Putinceve.

U drugom kolu turnira je i Laslo Đere, pobedom protiv 71. igrača sveta Jeržija Veselija iz Češke 6:3, 5:7, 6:1.

Đere, 57. teniser sveta, pobedio je posle sat i 45 minuta. Srpski teniser napravio je četiri brejka, a protivnik mu je jednom oduzeo servis.

Đere će u drugom kolu igrati protiv Rusa Aleksandra Bublika.

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u drugo kolo pošto je izgubila od 57. igračice svete Letonke Anastasije Sevastove 1:6, 6:3, 6:7.

Sevastova je lako osvojila prvi set u kome je tri puta oduzela servis srpskoj teniserki. U drugom setu teniserke su napravile šest brejkova, od kojih Danilović četiri, nakon čega je izjednačila u meču.

U trećem setu Danilović je vodila sa 5:2, ali je Sevastova uspela da dođe do taj brejka, koji je dobila sa 7:3 i plasirala se u drugo kolo.

Sevastova će u drugom kolu igrati protiv Amerikanke Koko Gof.