PODATAK ZA NEVERICU: Evo zašto Hamad Međedović "nikako nije mogao" do titule
HAMAD Međedović odigrao je sjajno turnir u Marselju. On je stao na korak od titule. Bolji od njega u finalu bio je Igo Amber koji ga je pobedio sa 7:6(4), 6:4. Ipak, jedan neverovatan podatak pokazuje koliko je težak posao imao srpski teniser.
FOTO: Profimedia
Naime, trenutno 17. igrač sveta ima nestvaran učinak kad su u pitanju mečevi u dvorani u Francuskoj od novembra 2023. godine.
On je trijumfova na 18 od 19 mečeva, a pobeđivao je: Dominika Tima, Fabija Fonjinija, Harolda Majoa, Aleksandera Ševčenka, Uga Gastona, Alehandra Davidoviča Fokinu, Huberta Hurkača, Grigora Dimitrova, Brendona Nakašimu, Markosa Girona, Karlos Alakaraza, Džordana Tompsona, Karena Hačanova, Žoaa Fonseku, Aleksandera Bublika, Lorenca Sonega, Zizua Bergsa i Hamada Međedovića. Jedini koji je uspeo da ga savlada je Aleksandar Zverev.
U tom nizu je dva puta osvojio Marselj, zatim Mec, dok je poražen u finalu mastersa u Parizu od nemačkog tenisera.
Ipak, Međedović može da bude zadovoljan onim što je prikazao na ovom turniru iz setije 250. On je napravio skoko d čak 24 pozicije na ATP listi i od ponedeljka će biti na 72. mestu što mu je najbolji plasman u karijeri.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Rusija je zgrožena! Ne može da veruje šta su uradili Turci (VIDEO)
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "Specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom skrajnuta kada se o sportu radi, zbog brojnih međunarodnih sankcija. Ali, sportske vesti koje, u najavi, treba da obraduju Ruse - ponekad ih šokiraju. Kao ova.
30. 04. 2026. u 19:38
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)