ŠOK U DUBAIJU: Italijanka iznenadila Ruskinju za novi pehar u karijeri (VIDEO)

24. 02. 2024. u 19:44

Italijanka Jasmin Paolini pobednica je VTA turnira u Dubaiju, pobedivši svoju protivnicu, rusku teniserku, Ana Kalinskaja rezultatom 1:2 (6:4, 5:7, 5:7).

ШОК У ДУБАИЈУ: Италијанка изненадила Рускињу за нови пехар у каријери (ВИДЕО)

Ona je posle velike borbe i dva sata i 16 minuta igre nadigrala 40. teniserku na svetu, Ruskinju Anu Kalinskaju, 4:6, 7:5, 7:5.

Njoj je to tek druga profesionalna titula, ali će svakako dugo pamtiti kako je došla do nje.

Imala je Italijanka set i brejk zaostatka, potom je Kalinskaja na 5:4 servirala za pobedu, ali je poklekla.

Ruskinja je u početnom setu napravila brejk više (3-2), pa je dobila set sa 6:4.

U drugom, vodila je uz brejk sa 2:0, ali nije joj bilo dovoljno, Paolini je u šestom i 12. gemu uspela da dođe do rezultata 7:5 i izjednačenje u meču.

U odlučujućem delu igre, videli smo tri poena prednosti na startu, potom je Kalinskaja vodila sa 4:2, da bi na 5:4 dozvolila da dođe do izjednačenja na 5:5.

Paolini je dobila i naredna dva gema i tako stigla do velikog slavlja.

Italijanka će posle ovog trijumfa skočiti sa 26. na 14. mesto svetske rang liste.

Bonus video: Marijana Veljović dobila priznanje nakon finala Dejvis kupa u Malagi