MEDVEDEV NIJE DOZVOLIO IZNENAĐENJE: Rus pobedio iznenađenje turnira i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena
RUSKI teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pošto je pobedio Nuna Borhesa sa 6:3, 7:6 (4), 5:7, 6:1.
FOTO: Tanjug/AP
Jedan brejk je u prvom setu bio dovoljan trećem igraču planete da dođe do prednosti. U drugom su igrači razmenili po jedan brejk, ali je Rus u taj-brejku bio bolji i došao do velikih 2:0.
Očekivalo se da će u potpunosti slomiti otpor Portugalca. Brzo je Medvedev poveo sa 4:1. Ipak, 69. igrač sveta je uspeo da vrati izgubljeno. Uprkos tome što je Moskovljanin izgubio gem, imao je na servis rivala dve set-lopte koje nije iskoristio.
Potpuno je pao zbog toga što je Borhes iskoristio, napravio još jedan brejk i dobio treći segment meča.
Ipak, brzo se Medvedev vratio na prepoznatljiv nivo i četvrti set je dobio prepustivši rivalu samo jedan gem.
Borhes je u prve tri runde savladao Maksimilijana Marterera (3:0), Alehandra Davidoviča Fokinu (3:0) i Grigora Dimitrova (3:1).
Rus će u četvrtfinalu igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača koji je sa 3:0 pobedio Francuza Artura Kazoa.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
NE PONAŠA SE TAKO PREMA ŠAMPIONU! Australijan open "uvalio vruć krompir" Novaku Đokoviću
22. 01. 2024. u 06:40
SRBIN JE SILA! Nikola Jokić uz rekord sezone razneo Vašington (VIDEO)
22. 01. 2024. u 06:28
NEMAČKA SE OZBILjNO PRIPREMA ZA MUNDIJAL: "Panceri" imaju velika očekivanja na predstojećem Svetskom prvenstvu
SIGURNI učesnik Mundijala, Nemačka želi da reprezentativnu pauzu završi novom pobedom pred svojim navijačima na "MHP areni", dok Gana u duel ulazi uzdrmana serijom loših rezultata i bez mnogo samopouzdanja (20.45).
30. 03. 2026. u 11:30
NOVAK ĐOKOVIĆ STIGAO U SARAJEVO, DOŠAO DA NAVIJA ZA BOSNU! Neverovatna scena...
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i - fudbala. Novak Đoković se za to pobrinuo.
30. 03. 2026. u 19:18
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)