NOVAK PRED MEČ SA MUZETIJEM: Optimalno stanje tela i uma
NEMA zime za Novaka Đokovića u vrelom pariskom proleću! Kad igra ovako kao što je pokazao u prva tri kola, protivnici moraju da strepe.
FOTO: G. Č.
Među njima, i sutrašnji suparnik, Italijan Lorenco Muzeti (76. ATP), koji je u prvom kolu ostavio iza sebe 13. nosioca Davida Gofena, a onda i Nišioku, pa svog zemljaka Marka Čekinata.
Pitamo Novaka je li ovo njegova godina.
- Ovo je moja godina za četvrto kolo! Videćemo posle toga. Osećam se dobro na terenu, tempirao sam formu za ovaj turnir i za sada sve, zaista, funkcioniše kako treba. Osećaj na terenu, fizička spremnost, motivisanost, emotivna ravnoteža, sve je, za sada, kako valja. Razmišljam samo o narednom protivniku i narednom meču - kaže Novak, odgovarajući na pitanje "Novosti".
A taj sledeći protivnik je Italijan koga niko nije očekivao. U najavi meča, poručio je da razmišlja kako će da pobedi i Novaka.
- Bilo bi čudno da ne razmišlja tako! Nije to ništa neobično. Naravno da će da gleda kako će da me pobedi. Profesionalci smo, ušao je u četvrto kolo - ističe Novak.
Ako bude igrao kao do sada, nema sumnje ko će biti bolji. Do tada, vreme u Parizu provodi pre svega usredsređen na mečeve i taktiku.
- Sat, koliko imamo na raspolaganju, provodim u šetnji, u uživanju u prirodi u parku kod Ajfelove kule, jer nam je hotel u blizini. Suštinski, nema previše mesta koja možemo da posećujemo. Imamo samo sat za napolje, a sve ostalo je na terenima i u hotelu. Uglavnom provodim vreme sa svojim timom, razgovaram sa porodicom, pratim neke stvari koje me interesuju i opuštam se - odgovara na pitanje "Novosti" kako se organizuje u Parizu.
Dodaje da je sada suštinski najbitnije da sačuva što više energije.
- I mentalne, i fizičke. Da radim i uživam u stvarima koje čine da se osećam dobro i da uđem u optimalno stanje uma i tela, jer to je neophodno da bi se izguralo do kraja na ovom turniru. Tako osećam, jer sam imao mnogo sličnih situacija u životu, gde sam osvajao grend slemove. Znam šta mi je činiti, usredsrediću se maksimalno da ovde postignem vrhunski rezultat - obećao je Novak, odgovarajući nam.
REZULTATI
TENISERI
TENISERKE
OSMINA finala: Pavljučenkova - Azarenka 2:1, Zidanšek - S. Kirstea 2:0, Badosa - Vondroušova 2:1, Ribakina - S. Vilijams - Ribakina 2:0.
Preporučujemo
KRAJ ZA SERENU: Kazahstanka ugasila snove Vilijamsove o rušenju Margaret Kort (VIDEO)
06. 06. 2021. u 19:41
SAD JE STVARNO KRAJ: Federer se zvanično povukao s RG, Novaku otvoren put do polufinala
06. 06. 2021. u 16:40
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
NAJHLADNOKRVNIJI NOKAUT SVIH VREMENA! Zaboravio šest nedelja života zbog nokauta, a onda se vratio u ring - i zaprepastio svet (VIDEO)
Kada bi se pravio izbor za "Najbolji nokaut svih vremena" ovaj koji je pred vama možda ne bi pobedio, ali bi izazvao dosta diskusija.
21. 02. 2026. u 14:16
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)