GRBIĆ SE VRATIO U ITALIJU: Srbin napustio šampiona Evrope i otišao u Peruđu
Doveo je Nikola Grbić Zaksu do vrha Evrope i tu je – ostavio.
Foto CEV
Legendarni srpski odbojkaški as, koji je sada već postao i trofejni trener, raskinuo je ugovor sa poljskim klubom. Iako je u decembru produžio saradnju na još dve godine, Grbić je odlučio da se vrati u Italiju.
Objašnjenje kojeg se drže obe strane su – privatni razlozi.
„Ovo nije laka situacija za nas, ali i Nikola je teško doneo odluku. Nisu u pitanju ni novac niti neki drugi uslovi, već isključivo porodični razlozi i zbog toga moramo da imamo razumevanja“, rekao je Sebastijan Šviderski, predsednik Zakse, za klupski sajt.
Srpski trener je priznao da je teška srca odlučio da ode.
„Zaksa i predsednik Šviderski su učinili sve što je bilo u njihovoj moći da me zadrže. I zato mi je ova odluka još teže pala. Nikada u trenerskoj karijeri nisam imao, a verovatno neću ni imati, lepše iskustvo nego ovde. Uslovi su savršeni, zatekao sam dobru hemiju u ekipi, imali smo mnogo samopouzdanja. Zato mi je teško da odem“, rekao je Grbić, koji je sa poljskim klubom osvojio Ligu šampiona, Kup Poljske, dva Superkupa.
A, poznato je i gde će Nikola Grbić nastaviti karijeru. Kao što se šuškalo prethodnih dana, a i on potvrdio u današnjem broju Žurnala, novi klub će mu biti Peruđa.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
GENERALNA PROBA ZA PORTUGALCE: Ronaldo i družina pokazuju zašto su favoriti iz senke na Svetskom prvenstvu
Fudbalska reprezentacija Portugal odigraće poslednju kontrolnu utakmicu pred početak Svetskog prvenstva 2026, a rival na stadionu "Dr. Magalješ Pesoa" biće joj selekcija Nigerije (21.45).
10. 06. 2026. u 07:00
FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"
Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.
09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)