ŠOK U EGIPTU, HRVATE POKOSIO VIRUS: Komšije na mukama, u najgorem stanju Duvnjak i Martinović
HRVATSKA rukometna reprezentacija u subotu od 18 sati igra ključnu utakmicu za plasman u četvrtfinale SP-a u Egiptu. Protivnik je Argentina, a u slučaju pobede ekipa Line Červara će kolo pre kraja po grupama osigurati plasman među osam najboljih reprezentacija sveta.
Foto EPA
U tom slučaju utakmica protiv svetskog prvaka Danske u ponedeljak igrala bi se samo za bolju poziciju uoči četvrtfinala. Međutim, ako Argentina iznenadi Hrvatsku, Červar i igrači moraće da se vade protiv Danaca.
Iz Kaira dan pre utakmice stižu zabrinjavajuće vesti za Hrvate. Ekipa RTL-a koja je na licu mesta u Kairu javlja da se više hrvatskih reprezentativaca požalilo na stomačni virus, a u najlošijem stanju su Ivan Martinović i Domagoj Duvnjak.
Najveće iznenađenje turnira, sjajni desni bek Martinović je propustio trening te je iz mera predostrožnosti testiran na koronu, ali je nalaz negativan.
Ostali igrači osećaju slabije simptome, ali to svakako nisu dobre vesti za reprezentaciju pred najvažniji meč dosadašnjeg dela turnira.
Preporučujemo
SPEKTAKL! Lalatovićev Pazar protiv "njegove" Zvezde za mesto u polufinalu Kupa Srbije
APSOLUTNI derbi četvrtfinala Kupa Srbije biće odigran u Novom Pazaru gde će istomeni tim na "Gradskom stadionu" ugostiti Crvenu zvezdu (14.45).
05. 03. 2026. u 07:00
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.
05. 03. 2026. u 12:19
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)