ISTORIJSKI USPEH: Rukometašice Hrvatske pobedile Dansku i osvojile bronzanu medalju na EP

20. 12. 2020. u 17:10

RUKOMETAŠICE Hrvatske ostvarile su istorijski uspeh, pošto su u meču za treće mesto na Evropskom prvenstvu pobedile Dansku sa 25:19.

ИСТОРИЈСКИ УСПЕХ: Рукометашице Хрватске победиле Данску и освојиле бронзану медаљу на ЕП

Hrvatska, kada je ženski rukomet u pitanju nikada do sada nije osvojio medalju i ovo je prva i to protiv domaćina u fantastičnoj partiji.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno - 11:11. Ipak, izabranice Nenada Šoštarića su odgirale fenomenalno drugo poluvreme i zasluženo se okitili bronzanim odličjem.

One su drugi deo meča dobile sa 14:8. Igrale su neverovatnu odbrnau za koju reprezentativke Danske nisu imale rešenje.

Hrvatsku su do bronze predvodile Stela Posavec i Katarina Ježić sa po pet golova. Na drugoj strani najefikasnija je bila Mete Tranborg sa četiri pogotka, koliko je postigla i Mete Ane Hansen.

Podsetimo, u meču za trofej sastaće se Francuska - Norveška. Taj duel se igra danas od 18 sati.