NEMCI IGRAJU POSLE NOVE GODINE: Zbog pandemije odložen početak vaterpolo šampionata u Nemačkoj!

S. K.

26. 10. 2020. u 12:15

ZA razliku od dvoranskih sportova Nemci su rekli stop vaterpolu do kraja ove godine. Šampionat koji je trebalo da počne 31. oktobra, startovaće tek posle Nove godine.

НЕМЦИ ИГРАЈУ ПОСЛЕ НОВЕ ГОДИНЕ: Због пандемије одложен почетак ватерполо шампионата у Немачкој!

N. Paraušić

U Savezu su u dilemi da li da krenu u januaru ili čak u martu. Prvenstva se neće igrati ni u mlađih kategorijama u obe konkurencije.

Nemci su Šampionat za 2019/20. završili početkom septembra kada je Hanover osvojio titulu. Špandau našeg Nikole Dedovića osvojio je Kup pre mesec dana.

"Moramo da učinimo sve da vaterpolo preživi ovu surovu zimu. U svakom slučaju naši treneri pomagaće klubovima i sportistima kad god je to moguće", kaže potpredsednik Nemačke federacije Uve Brinkman.

Najbolji klubovi nastupiće u evropskim kupovima: Špandau 04 i Hanover u Ligi šampiona, Potsdam i Ludvigsburg u Evrokupu. Ženki tim Špandau 04 igraće Evroligu.