BRAVO, DAMIRE! Mikec osvojio srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Bakuu

17. 08. 2023. u 12:20

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj na Svetskom prvenstvu u Bakuu, saopštio je danas SSS.

БРАВО, ДАМИРЕ! Микец освојио сребрну медаљу на Светском првенству у Бакуу

Mikecu je ovo treća pojedinačna medalja na svetskim prvenstvima, a prethodne dve je osvojio u neolimpijskoj disciplini MK pištolj slobodnog izbora (zlato i srebro).

Mikec je u kvalifikacijama osvojio četvrto mesto, ali je u finalu stigao do srebrne medalje.

Zlatnu medalju osvojio je Kinez Boven Čang, dok je bronza pripala Kirilu Kirovu iz Bugarske.

Srbija je u ovoj disciplini imala još dvojicu takmičara. Dimitrije Grgić je u kvalifikacijama osvojio 61. mesto, dok je Duško Petrov bio 65. Srbija je na kraju u ekipnoj konkurenciji osvojila deseto mesto.

- Medalja u pojedinačnom takmičenju na SP je jedino odličje vazdušnim pištoljem koje mi je nedostajalo u karijeri. Presrećan sam što sam ispunio cilj, osvojio medalju koju sam mnogo želeo. Sem toga, to sam postigao na strelištu koje mnogo volim i na kome sam ostvario mnogo uspeha od 2015. godine kada sam ovde u Bakuu postao šampion Evropskih igara i vazdušnim i malokalibarskim pištoljem - izjavio je Mikec posle finala, preneo je OSS.

Mikec je olimpijsku normu izborio početkom godine, pošto je osvojio titulu prvaka Evrope.

BONUS VIDEO: Arena svedočila sjajnoj igri Srbije

SPEKTAKL U ATINI: Olimpijakos bi da ispiše istoriju, viola da prekine post bez trofeja dug 23 godine!

SPEKTAKL U ATINI: Olimpijakos bi da ispiše istoriju, "viola" da prekine post bez trofeja dug 23 godine!

GRČKI velikan Olimpijakos i prošlogodišnji vicešampion Fiorentina boriće se za naslov novog prvaka Lige konferencija na ''OPAP areni'' u Atini (21.00). Pirej je od Atine udaljen samo desetak kilometara, tako da je jasno ko će imati veću podršku na ovom meču, ali uloga blagog favorita ipak pripada Violi koja se nada da će biti uspešnija nego što je bio slučaj pre godinu dana u Pragu.

29. 05. 2024. u 07:35