KARIJERA ZA PONOS, MEDALJA ZA KRAJ: Legendarna Olimpijska šampionka istrčala je svoj poslednji krug

16. 07. 2022. u 15:05

LEGENDARNA američka atletičarka Alison Feliks završila je noćas karijeru osvojivši na Svetskom prvenstvu u Judžinu bronzu u štafeti 4x400

КАРИЈЕРА ЗА ПОНОС, МЕДАЉА ЗА КРАЈ: Легендарна Олимпијска шампионка истрчала је свој последњи круг

Bila je to 19. medalja za Feliksovu na šampionatima sveta, a 30. sa najvećih takmičenja jer ima i 11 odličja sa Olimpijskih igara.

- Bilo je posebno što sam poslednju trku mogla da trčim pred svojom publikom. Moja ćerka je bila na tribinama. Ovo veče ću zauvek čuvati u srcu. Očigledno je da nisam na vrhuncu karijere, ali to što je završavam ovde, sa ćerkom na tribinama i što mogu ovaj trenutak da podelim sa njom, mnogo znači - izjavila je Alison Feliks.

Zlatnu medalju osvojila je Dominikanska Republika u vremenu 3:09,82 minuta, Holandija je bila druga (3:09,90), a Amerikanke su trku završile za tri minuta i 10,16