PORAZ SRBIJE: Hrvatska bolja u derbiju Balkana, vadićemo se protiv olimpijskog šampiona

15. 01. 2022. u 21:14 >> 21:20

RUKOMETAŠI Srbije poraženi su od Hrvatske u drugom kolu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj - 20:23.

ПОРАЗ СРБИЈЕ: Хрватска боља у дербију Балкана, вадићемо се против олимпијског шампиона

Foto AP

Bio je ovo prvi poraz Tonije Đerone otako je seo na klupu Srbije. Naša reprezentacija ostala je u igri uprkos porazu ali moraće da pobedi olimpijskog šampiona Francusku.

Biće nam potrebna pobeda od dva razlike za prolaz, dok bi u slučaju pobede od četiri gola izabranici Tonija Đerone mogli i do prvog mesta. Ali sve će se znati u ponedeljak od 22 sata.

Meč su obeležili i nacionalistički ispadi. Celim tokom meča deo hrvatskih "navijača" uzvikivao je pogrdne slogane, dobro poznate još iz vremena zajedničke države - "Ubij Srbina" i "Srbe na vrbe". Poseban skandal izazvali su organizatori EP koji su dozvolili da se početkom drugog poluvremena sa razglasa čuje pesma ustaše Marka Perkovića Tompsona.

KRAJ UTAKMICE

60'- USpeo je i golman Hrvatske Šunjić da se upiše u strelce.

59' Orbović smanjuje, ali uzvraća Čupić šestim golom na utakmici za četiri gola prednosti na kontu Hrvata.

57'- Martinović stavlja tačku na ovu utakmicu! Srbiaj će protiv olimpijskog šampiona Francuske morati da traži vizu za drugi krug.

56'- Konačno promašuje Jučin, tačnie Cupara zaustavlja njegov šut. S druge strane, Šunjić brani pokušaj Ilića sa krila i Srbija opet nije realizovala igrača više.

54' - Tin Lučin nastavlja da blista. U najgorem trenutku za Srbiju, razgoropadio se ovaj 22-godišnjak koji je priliku u Hrvatskoj dobio samo zahvaljujući velikom proble,u sa korona virusom - 16:20.

53'- Postižemo gol posle pet minuta posta.

52' - Cupara nas održava u kakvoj takvoj nadi. Odbranio je zicer Čupiću i sprečio da Hrvati odu na nedostižnih plus pet. Ali i ovako je Srbija u teškoj situaciji.

50' Čupić preko krila vraća plus četiri probuđenoj Hrvatskoj, Toni Đerona je primoran da traži tajm-aut.

48' Lučin je nezauatavljiv u drugom poluvremenu, donosi sada Hrvatskoj 18:15, a posle lošeg napada orlova, imaju Hrvati šansu da se vrate na plus četiri. To će im olakšati igrač više.

46' Lazar Kukić je odigroa dimultanku protiv odbrane Hrvastke i smanjio na 15:17. Naterao je selektora kockastih da zove tajm-aut.

43' Isključen je MArtinović, to je njegovo drugo isključenje i Srbija ima igrača više. Đukić pogađa prečku. Iz kontre Hrvati sa igračem manje dtižu do plus četiri, ali uzvraća Srbija sa brzim centrom.

42' Uzvraća Martinović sa penala i vraća plus tri za "kauboje", ali postigli smo gol sa igračem manje. Pešmalbek, strelac.

40' Sedmerac za Srbiju realizuje Darko Đukić. Ima još vremena za preokret.

39' Hrvatska je na krilima golmana Šunjića, koji je odbranio tri napada orlova za redom, opet preuzela konce igre i vraća prednost od tri gola - 11:14!

35' Smanjila je Srbije open na samo gol zaostatka, Darko Đukić preko krila koristi igrača više - 11:12

34' Prvi gol u drugom delu postiže Srbija. Cupara je zaustavio šut Martinovića a Borzaš u kontranapadu smanjio na 10:11. Nažalost, Hrvati su već u sledećem napadu vratili plus dva.

31' Počelo je drugo poluvreme i to skandalom! Sa razglasa se čuje pesma hrvatskog ultranacionaliste Tompsona, što je navijače "kockastih" dovelo u ekstazu.

Srbija - Hrvatska 9:11

Srbija - Hrvatska 19:23 (9:11)

Dvorana: PIK segedin

Gledalaca: 8.000.

Sudije: Šulce i Tonis (obojica iz Nemačke)

HRVATSKA: Pešić, Marić, Gadža, Ivić, Čupić, Musa, Cindrić, Šunjić, Grahovac, Lučin, Jaganjac, Ravnić, Martinović, Šipić, Glavaš, Jelinić.

SRBIJA: Bomaštar, Borzaš, Sretenović, Đukić, Pešić, Radivojević, Pešmalbek, Ilić, Kukić, Marsenić, Šotić, Milosavljević, Orbović, Radović, Cupara, Ivanišević.

30' Posle prvog poluvremena Hrvatska ima prednost od dva gola - 11:9.

Šteta! Dobro su se držali naši, odbrana 6-0 je odolevala napadima "vatrenih", ali ne u završna dva minuta, kada su Hrvati serijom 3:1 došli do +2 na velikom predahu. Ali, nema odustajanja. I inače, a naročito posle ovako dobrog nastupa "orlova" u uvodnih 30 minuta igre. Još pola sata borbe je pred nama...

27' Dva faula u napadu u nizu i nekoliko minuta bez gola, a onda i tajm-aut selektora Đerone na manje od četiri minuta do kraja. Rezultat je 8:8.

24' Velika borba
Hrvatska je uspela da ponovo dođe do prednosti, ali imamo novo izjednačenje preko Radivojevića sa krila. Njegov četvrti gol, 8:8.

21' Cupara odbranio sedmerac!
Jaganjac pogađa za 7:7, Orbović ispucava loptu daleko preko gola, a onda Hrvati dobijaju prvi sedmerac na utakmici... I Cupara brani najstrožu kaznu koju je izveo Čupić! Ostaje 7:7!

19' Preokret!
Šipić pravi faul u napadu, a onda ide fenomenalna akcija Srbije za Marsenića – preokret, 7:6!

17' Izjednačenje, sjajni Cupara!
Jaganjas uspeva da sa bekovske pozicije postigne gol uprkos tome što Hrvatska ima igrača manje.
I Srbija realizuje svoj napad, strelac je Borzaš (5:6).
Luka Cindrić ne uspeva da postigne prvi gol na turniru, a Vladimir Cupara sjajno brani večeras.
Stižemo do izjednačenja preko prvog sedmerca na utakmici, postiže ga Radivojević – 6:6!

14' Upisao se Orbović, Srbija sa igračem više
Martinović zakucava loptu pod prečku, Cupara nije mogao ništa. Međutim, uzvraća Srbija preko Orbovića – 4:5.
A zatim kreće i isključenje za Hrvatsku, drugo, napolje ide Martinović zbog povlačenja.

11' Srbija sve bolja
Nije dugo trajala euforija srpskih rukometaša, Jaganjac postiže prvi gol za 2:4, a Orbović komplikuje i Pešić brani njegov udarac.
Hrvati to ne kažnjavaju, a Jelinić zatim dobija prvo isključenje u svojoj reprezentaciji. Sledi gol drugi gol večeras za Radivojevića – 3:4!

8' Au, kakav gol!
Spektakularan gol! Kakva asistencija Vanje Ilića i kakva realizacija Bogdana Radivojevića.
Majstorija za 2:3!

6' Upisala se Srbija!
Marsenić – 1:3!

5' Srbija nema odgovor
Kompletiran je naš tim, ali nema rešenja za sjajan prodor Martinovića – 0:3.

4' Ne može sa dva igrača manje
Čupić je ponovo strelac, nakon što je Srbija napravila faul u napadu – 0:2.

3' Vodi Hrvatska
Konačno je zavren prvi napad na utakmici. Srbija sa dva igrača manje prima prvi gol na utakmici, strelac je Čupić.
0:1

2' Dva isključenja za Srbiju!
Velika borba na početku meča. Napad Hrvatske traje čak dva minuta. Dva isključenja za Srbiju.

1'Utakmica je počela.

BONUS VIDEO: Sudija usred ringa morao da uspava MMA borca