PALMA DOČEKAO RUKOMETAŠICE: Prijatno sam iznenađen time što su sve vakcinisane protiv virusa korona
NA današnjem prijemu za Ženski rukometni klub Jagodina Dragan Marković Palma je upitao rukometašice : „Ko je od vas vakcinisan protiv korona virusa“.
Foto: Novosti
Nakon što su sve ruke bile u vazduhu, Marković je rekao da je prijatno iznenađen.
- Prijatno sam iznenađen time što su sve rukometašice vakcinisane protiv korona virusa i moja poruka za sve ljude u Srbiji, a posebno za mlade je - ako hoćete da budete uspešni, ako hoćete da budete na svojim radnim mestima, na fakultetima, osnovnim i srednjim školama, dajte da savladamo najveće zlo današnjice, a to je korona virus. To zlo možemo da savladamo jedino ako se vakcinišemo i na taj način čuvate sebe, vaše društvo, roditelje, deke, bake i da tako smanjimo broj zaraženih korona virusom. I ta poruka koju ja danas šaljem nije poruka samo za građane Jagodine, već za mlade ljude u celoj Srbiji - rekao je Marković.
Foto: Novosti
Marković je, kako je rekao, od srca čestitao rukometašicama Jagodine na osvojenim trofejima.
- Ženski rukometni klub Jagodina je najuspešniji sportski klub iz Jagodine u kolektivnim sportovima u istoriji. Osvojili ste ove sezone državno prvenstvo, Kup Srbije, Svesrpski kup i Super kup Srbije. Na tome treba zahvaliti i predsedniku kluba Aleksandru Miladinoviću, koji kao sportski radnik vodi ovaj klub na pravi način, a da pri tome nema nikakav lični interes ili neku korist, već ljubav prema sportu. Grad Jagodina izmiruje sve obaveze prema vama i mi smo jedina lokalna samouprava koja finansira sve sportove na teritoriji grada Jagodine. Sve čestitke i treneru Draganu Markovu, a pre svega vama rukometašicama koje ste na terenu ostvarile najbolje rezultate u istoriji Jagodine. Vi koje ste nove potpisale za Jagodinu ove godine napravile ste najbolji izbor. To je kao kada Mesi ode iz Barselone i potpiše za PSŽ. Ulaganje u sport daje rezultate, što je pokazala i država Srbija, predsednik Srbije i Vlada Srbije, a rezultat je najveći uspeh na Olimpijskim igrama kada su naši sportisti osvojili 9 medalja i za to dobili adekvatne premije - istakao je Marković.
Predsednik ŽORK Jagodina Aleksandar Miladinović zahvalio se Draganu Markoviću Palmi i lokalnoj samoupravi na svesrdnoj podršci i istakao da klub to vraća rezultatima.
- Mi smo fabrika koja proizvodi bodove i tako ćemo i nastaviti. Velika nam je čast što smo ponovo na prijemu u Skupštini našeg grada, odakle idemo na utakmicu prvog kola prvenstva Srbije u Beograd. U evropskim kupovima gostujemo vicešampionu Norveške, svetske rukometne velesile i to je za nas velika čast - kazao je Miladinović.
Trener Dragan Markov je rekao da je predsednik ŽORK Jagodina jedini predsednik jednog sportskog kluba u državi koji za klub radi 25 sati dnevno i sedi na klupi na svim utakmicama i treninzima. Kapiten Jelena Gojković je zahvalila lokalnoj samoupravi i rukovodstvu kluba što im je omogućeno da se na pravi način pripremaju i najavila pohod na odbranu svih osvojenih titula. Draganu Markoviću Palmi su uručeni pehari, medalje i lopta sa potpisima svih rukometašica uz pesmu „Ovo je Srbija“.
Preporučujemo
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)