MINISTAR STEFANOVIĆ ČESTITAO KUKOLJU: Čestitam na velikom uspehu, Aleksandre!
VOJNI službenik Aleksandar Kukolj, pripadnik Sportske jedinice Vojne akademije, osvojio je drugo mesto u kategoriji do 100 kilograma na Svetskom prvenstvu u džudou za seniore, koje se održava u organizaciji Svetske džudo federacije od 6. do 13. juna u Budimpešti.
Foto: Ministarstvo odbrane
Kukolj je u polufinalnom meču je savladao Kanađanina Šeldi Elnasa, da bi u finalnom meču nakon velike borbe izgubio meč od svetskog šampiona i trećeplasiranog sa evropskog prvenstva, Portugalca Fonseka Žorge.
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović čestitao je Aleksandru na postignutom uspehu.
- Aleksandar Kukolj, pripadnik Sportske jedinice Vojne akademije, osvojio je drugo mesto u kategoriji do 100 kilograma na Svetskom prvenstvu u džudou za seniore, koje se održava u organizaciji Svetske džudo federacije od 6. do 13. juna u Budimpešti. Čestitam na velikom uspehu, Aleksandre! - napisao je na svom Fejsbuk profilu ministar Stefanović.
Ovim rezultatom Aleksandar Kukolj je potvrdio svetsku klasu i popravio plasman na svetskoj rang listi čime je uvećao svoje šanse za konačni cilj, plasman na Olimpijske igre u Tokiju.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ DRAME! Infantino "u suzama", ništa od prodaje Svetskog prvenstva!
Predsednik FIFA Đani Infantino odustao je od ideje da deo komercijalnih prava Svetskog prvenstva prepusti privatnim investitorima, nakon što je predlog izazvao snažan otpor unutar svetske fudbalske organizacije i pretnje bojkotom iz Evrope.
01. 08. 2026. u 08:30 >> 08:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)