KENGURI, NISU VAM DELFINI BARAKUDE: Srbi ponizli Australijance koji su u prošlom kolu šokirali Hrvate

29. 07. 2021. u 13:46

Vaterpolisti Srbije savladali su Australiju rezultatom 14:8 (6:0, 4:1, 1:2, 3:5) u okviru trećeg meča grupne faze.

КЕНГУРИ, НИСУ ВАМ ДЕЛФИНИ БАРАКУДЕ:  Срби понизли Аустралијанце који су у прошлом колу шокирали Хрвате

Srbija je sve rešila već u prvoj četvrtini koju je dobila sa 6:0, a do polovine utakmice je uspela da dođe do dvocifrenog broja golova i ogromne prednosti od 10:1.

Naši vaterpolisti su do kraja rutinski sačivali prednost i bez velikih problema došli do lake pobede.

U trećoj četvrtini su naši momci su spustili paučicu sa gasa, pa je Australija taj period dobila sa 2:1, i smanjila zaostatak na osam razlike.

Najefikasniji u redovima naše ekipe su bili Mandić sa četriri i Rašović sa tri, dok je dva gola postigao Andrija Prlainović.

Podsećanja radi, Australija je u prošlom kolu savladala Hrvatsku 11:8.

“Kenguri” su trijumfom protiv “barakuda” najavili veliki domet, ali izabranici Dejana Savića su ih vratili na fabrička podešavanja.

Sledeći meč Srbija igra u subotu, a rival je Hrvatska.