KOŠARKAŠICE ZVEZDE ŠAMPIONKE SRBIJE: Crveno-bele nastavile dominaciju!
KOŠARKAŠICE Crvene zvezde osvojile su četvrtu titulu šampiona Srbije zaredom, pošto su u majstorici finalne serije rezultatom 77:61 bile bolje od Art Basketa u hali “Basket Siti” i slavile sa 2:1 u pobedama.
FOTO: ŽKK Crvena zvezda
Ovo je ukupno 32. titula za crveno-bele košarkašice i po tome su ubedljivo najtrofejnijia ekipa u Srbiji.
Zvezda je od starta zaigrala agresivno na oba kraja terena i razlika je brzo otišla na preko 20 poena. Znalački su košarkašice ovog kluba čuvale tu prednost i na kraju zasluženo slavile.
Crvene-bele su do trijumfa i nove titule predvodile Nadežda Nedeljkov sa 19 poena, po 17 su dodale Milica Bojović i Ivana Katanić. Na drugoj strani najbolje su bile Katarin Zec i Višnja sa po 12 poena, dok je Snežana Čolić dodala 11.
Zvezda je prvak iz 2019. godine (kao i u dve sezone pre te), a sezona 2019/2020. prekinuta je zbog pandemije virusa korona.
Što se košarkašica Art Basketa tiče one mogu da budu zadovoljne sezonom, jer su ranije osvojile kup "Milan Ciga Vasojević".
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
(Sport klub)
Preporučujemo
KOŠARKAŠI PARTIZANA POMAŽU U BORBI PROTIV KORONE: Crno-beli se vakcinisali (FOTO)
12. 04. 2021. u 17:30
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)